SCADA

Mis on SCADA?

SCADA (Supervisory Control and Data System) on süsteem tehase protsesside visualiseerimiseks ja juhtimiseks. SCADA võimaldab tööstusseadmete tööprotsesse juhtida ja optimeerida vastavalt reaalajas kättesaadavale infole

jälgi-tehase-tööd-ühest-kohast

Juhi kogu tehase tööd ühest kohast

SCADA juhtserver  koondab kõikidest seadmetest edastatavad andmed ühte keskkonda, et neid mugavalt jälgida ja vastavalt vajadusele kogu süsteemi tööd juhtida.
tehase-töö-reaalajas

Jälgi tehase tööd reaalajas

Milliste liinide töökoormus on liiga väike ja millised seadmed on ülekoormatud? Jaga töökoormust tehases vastavalt andmetele, mida näed kohe praegu!
reageeri-häiretele-kiiresti-scada

Reageeri häiretele ja seisakutele kiiresti

Seisev tehas tähendab arvestatavat majanduslikku kahju. SCADA võimaldab reageerida seisakutele ja häiretele kohe, et tehase töökord oleks võimalik kiiresti taastada
kylmajaam

Jälgi tehase tööd kõikjalt

Oled tehases, kontoris või puhkusereisil? SCADA võimaldab erinevate haldusliideste abil jälgida tehase tööd nii operaatorpaneelilt, arvutist kui ka nutitelefonist.

Piltlikult kirjeldades on SCADA tehase jaoks sama, mis tavalise arvuti jaoks on operatsioonisüsteem - olgu selleks Windows, macOS või midagi muud.

Arvuti koosneb paljudest erinevatest komponentidest – kõvaketas, emaplaat, protsessor, monitor, hiir, klaviatuur jne. Kui need kõik omavahel ühendada ja arvuti käima panna, suudavad need oma tööülesandeid täita. Kuid kui ei ole kõiki elemente juhtivat ühtset tarkvaraplatvormi, toimetab iga komponent omasoodu.

Operatsioonisüsteem loob kasutaja jaoks visuaalse kasutajaliidese, kus ta saab mugavalt ühest kohast kõikide arvuti komponentide tööd jälgida ja vastavalt vajadusele näiteks programmide avamise või sulgemise järgi nende tööd juhtida.

SCADA süsteem täidab tehase jaoks sama funktsiooni. SCADA juhtserver on justkui operatsioonisüsteem, mis koondab kõikidest seadmetest edastatavad andmed ühte keskkonda, et neid mugavalt jälgida ja vastavalt vajadusele kogu süsteemi tööd juhtida. Iga seade on üldjuhul võimeline oma kitsast tööprotsessi ka ilma SCADA süsteemita täitma, kuid just SCADA annab ülevaate kogu tehase töö tulemusest tervikuna ja aitab seda optimeerida paremate tulemuste saavutamiseks. 

SCADA süsteemid on meie elu igapäeva osa – isegi siis kui seda tähele ei pane. Iga klaasitäis vett kraanist, kütus tanklas, õigel ajal maanduv lennuk, sadamasse saabuv laev, toode poeriiulil, telesaade või elekter mida läbi pistiku tarbid on mitmete SCADA süsteemide koostöö tulemus.

Kellele sobib SCADA?

Erinevate tööstusharude ettevõtetele
SCADA on keskne kontroll- ja juhtimissüsteem erinevates tööstusharudes alustades tootmisest, transpordist ja veepuhastusjaamadest kuni puidutööstuse, kaevanduste ja elektrijaamadeni.

Kõigile, kes on kasvule orienteeritud
Ignition tarkvaral põhineva serveri suurim eelis teiste ees on just piiramatu kasvupotentsiaal. Kui SCADA keskserver on paigas, saab sellega ühendada piiramatu arvu seadmeid, muutujaid ja kasutajaid – nii on juba mõeldud ka tehase vajadustele tulevikus!

Kõigile, kes soovivad efektiivsemalt toota
Reaalajas jälgitavad andmed võimaldavad tuvastada tootmisahela pudelikaelad, mis takistavad tehasel realiseerimast oma täielikku potentsiaali. Olenevalt tööstusharust võib läbimõeldud ja korrapäraselt hooldatud SCADA süsteem tõsta tootlikkust ja efektiivsust kuni 40 %. 

SCADA on paindlik ja võimaldab piiramatult kasvada

SCADA lahendus on universaalne ja suudab töödelda ning esitada ükskõik milliste sensorite poolt edastatavaid andmeid kasutajatele nii tehases kohapeal kui ka vajadusel ülemaailmselt.

Süsteemi laiendamiseks ei pea algset lahendust välja vahetama, uued osad saab lisada olemasolevasse süsteemi. Ignition tarkvara suudab suhelda seadmetega olenemata tootjast, mudelist või platvormist ning see muudab süsteemiuuendused ja komponentide välja vahetamise lihtsaks. Soovid SCADA lahendust, mis rahuldab Sinu tehase vajadused nii täna kui ka tulevikus? Siis on Ignition tarkvara Sulle õige valik! 

Kuidas SCADA aitab rohkem ja paremini toota?

Kasutame automatiseeritud juhtimissüsteemide loomiseks ettevõtte Inductive Automation® Ignition tarkvaral põhinevat SCADA süsteemi.

Integreerime Ignition SCADA lahendusi juba toimivatesse tehastesse, kuid oleme valmis projekteerima ja üles ehitama ka täiesti uue tehase tööstusautomaatika koos lihtsa ja mõistetava haldusliidesega

Läbimõeldud ja korralikult teostatud SCADA lahendus aitab tehase juhtidel ja operaatoritel vastata küsimustele:

  • Kuidas toota rohkem, paremini ja madalamate kuludega?
  • Kuidas tõsta seadmete (ja ka töötajate) produktiivsust?
  • Kuidas toota kõrgema kvaliteediga tooteid?
  • Kuidas alandada hoolduskulusid?

Ignition SCADA lahendus on serveripõhine ja oskab suhelda erinevate tootjate seadmetega, mis aitab seda tehastesse lihtsasti integreerida. Kogu süsteemi uuendamine käib läbi keskse serveri ning peale paigaldust ei kaasne lisanduvaid litsentsitasusid ei süsteemi laiendamise ega kasutajate lisamise läbi – see tähendab, et süsteemi elutsükli jooksul tekkivad kulud on madalad ning koos kõrgema tootlikkusega saame tagada süsteemi lühikese tasuvusaja.

SCADA võimaldab tuvastada tootmisahela pudelikaelad ja kohad, mis takistavad tehasel saavutamast oma maksimaalset võimekust ja täielikku potentsiaali.

Samuti aitab SCADA tuvastada tööseisakute põhjused, et neid oleks võimalik vähendada või isegi täielikult kõrvaldada. SCADA aitab leida optimaalse töömahu igale tehase seadmele. Olenevalt tööstusharust võib läbimõeldud ja korrapäraselt hooldatud SCADA süsteem tõsta tootlikkust ja efektiivsust vähemalt 30 %. 

Kaalud SCADA kasutusele võtmist? Atemix aitab praegu toimivale tehasele lisada uut võimekust ilma täiendavate tootmisliinide ja uute tootmismasinateta. Investeering tööstustarkvarasse aitab leida tehase peidetud võimekuse ja reaalajas optimeerimise abil selle ka ära kasutada.

KKK

Uue SCADA saab luua olemasoleva süsteemi kõrvale nii, et töö ei katke. See tähendab, et klientide teenindamises SCADA süsteemi loomise tõttu katkestusi ei teki. Süsteemi valmimisel lülitame töö lihtsalt ümber juba vana süsteemi kõrval testitud uuele lahendusele.

SCADA tarkvarade keskmine kasutusiga on ca 10 aastat, mille käigus toimub süsteemi pidev ajakohastamine. Seetõttu on oluline valida SCADA, mille täiendavad arendused on mõistliku hinnaga ning mis ei too oma eluea jooksul kaasa suuri täiendavaid kulutusi.

Ei pea, süsteemide töö juhtimiseks vajalikud andmed ja muutujad on standardiseeritud, obejktilt tulev info tuleb üle viia standardiseeritud kujule. Visualiseerimise süsteemi saab laiendada ka uutele objektidele ja need olemasolevasse lahendusse liidestada.

Vaata veel

Miks luua SCADA süsteem Atemixi abiga?

Me oleme võimekad!

Suudame siduda süsteemi eri osad üheks tervikuks. Liidestame ka vanemad seadmed kaasaegsete monitooringu- ja juhtimissüsteemidega. See on Atemixi mõistes „täislahenduste loomine“.

Meie meeskond on kirglik

Meil töötavad insenerid, kes on loomult leiutajad. Panna üks süsteem tööle, kõigi takistuste kiuste – siin on meie adrenaliin! See on Atemixi mõistes „pühendunud meeskond“.

Me oleme kiired

Suudame vajadusel väga operatiivselt reageerida. Kui midagi juhtub, oleme kohal ja aitame. Hoiame sajaprotsendiliselt korras meie hoolde antud süsteeme. See on Atemixi mõistes „kiire reageerimine“.

Tehaste doktorid

Loome terviklikke ja toimivaid tööstusautomaatika ja tööstustarkvara lahendusi.

Muudame tehaste tervisliku seisundi järgimise ja parandamise Ignition SCADA süsteemi abil lihtsaks, kogudes kõikide seadmete poolt edastatava info ühte lihtsasti hallatavasse keskkonda.

Atemixi eesmärk on tõsta iga tehase efektiivsust vähemalt 30 % ja seda aitavad saavutada meie automaatikainsenerid, keda kutsutakse ka “tehaste doktoriteks”.

Loe meie kohta veel

Tõstame iga tehase uuele kvaliteeditasemele

Kasutajasõbraliku tööstustarkvara terviklahenduse abil on võimalik igas tööstus- ja tootmisvaldkonna ettevõttes tõsta kvaliteet uuele tasemele. Aitame saavutada:

  • Kõrgema efektiivsuse
  • Suurema kasumi läbi kõrgema produktiivsuse
  • Efektiivsema ressursikasutuse
  • Kiirema tootmise
  • Lühema tootearenduse tsükli

Oleme tööstusautomaatika, tööstustarkvara ja robootika valdkonna eksperdid

KLIENDID

Valik kliente, kes on otsustanud oma tehaste efektiivsust Atemixi lahenduste abil tõsta

Soovid oma tootmist efektiivsemaks muuta?

Atemixi tehaste doktorid viivad iga tehase tippvormi ja aitavad seda vormi hoida.